KREWETKA AMANO

Dostępność: brak towaru
Cena: 6,99 zł 6.99
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Krewetka Amano wcześniej znana jako C. japonica. Nazwa ta pochodzi od nazwiska Takashiego Amano, który jako pierwszy wprowadził ją do akwarystyki z wielkim powodzeniem.

Samce rosną zwykle do 3,5 cm długości, samice do 4 cm, chociaż spotyka się jeszcze większe osobniki. Ciało przezroczyste, na grzbiecie biegnie linia, na bokach plamki przybierające u samic kształty kropek, u samców kresek. Ich kolor może się różnić, wpływa na to karma oraz parametry wody.

W porównaniu do innych krewetek np. odmiany Fire Red, na odnóżach, które służą do jedzenia nie mają szczypiec, a włoski. Krewetka Amano jest wielkim smakoszem glonów, to właśnie dzięki temu zdobyła wielką popularność wśród akwarystów. Jada również pokarmy zawierające spirulinę (np. tabletki dla zbrojników czy Shrimp Sticks), owoce, warzywa, larwy owadów, martwe ryby, szczątki liści, odchody, resztki pokarmów dla ryb. Powinny mieć urozmaiconą dietę, jednak nie można ich przekarmiać, bo tracą ochotę na wyjadanie glonów. Są żarłoczne i nie powinno się ich głodzić, a ich dieta w największej części powinna składać się z pokarmów roślinnych

TEMPERATURA 20 – 30° C (optymalne 25° C)
TWARDOŚĆ GH 2 – 20 ºn
TWARDOŚĆ KH 0 - 8 ºn
PH WODY 6.0 – 8.0
UWAGI Wrażliwe na poniższe związki – najlepiej utrzymywać blisko zera.
NO2 : 0 mg/l
NO3 : 0 mg/l
NH4 : 0 mg/l
Cu : 0 mg/l

PRZEDMIOTEM SPRZEDAŻY JEST KREWETKA O WYMIARACH 20 mm

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl